До ваших послуг – онлайн-бібліотеки

 Читання – відмінний спосіб урізноманітнити своє дозвілля, провести час з користю та задоволенням. Читання книг залишається одним з найпопулярніших занять у вільний час в усьому світу. Навіть інтернет не відібрав у книги шанувальників. Поява електронної книги спростила читання на ходу. Тепер інформацію можна споживати усюди: їдучи на роботу, подорожуючи, чекаючи на друзів в кафе. Втім, поява е-book зовсім не означає, що звичайні книги кануть в Лету. Електронні книги можуть виявитися просто іншим форматом, як, наприклад, аудіокниги. За деякими міжнародними дослідженнями, майже 90% користувачів електронних книг не відмовляються від їх паперових аналогів. Отож, електронна книга не суперник паперовій. А ми зібрали для вас декілька ресурсів, де ви зможете безкоштовно читати електронні книги:

 

http://litopys.org.ua/ - Ізборник

Ресурс вміщує матеріали з історії України IX-XVIII століть. Тут немає сучасних книг. Однак є літописи, історія, історичні мапи, давня українська література та літературознавство, політологія, лексикони ХІV-XVII століття. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проєкту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.

 

https://sites.google.com/site/openbookclassic/ - Відкрита книга

Це електронна бібліотека класики української та світової літератури. Сайт розповсюджує безкоштовну літературу, дотримуючись авторського права і публікує лише твори, які перейшли до суспільного надбання. Тут можна завантажувати або читати з сайту класичні видання, твори шкільної програми.

 

https://www.ukrlib.com.ua/ - УкрЛіб

УкрЛіб — скорочення від Ukrainian Library (українська бібліотека). Метою створення цього сайту було зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати. На сайті доступна українська і світова література, книги для навчання та літературознавство українською мовою. Є можливість читати повні та скорочені твори.

 

http://e-bookua.org.ua/

Завантажити електронні книги українською мовою можна безкоштовно на E-bookua. Тут представлена велика колекція книг, розподілена за розділами: біографії, історичний роман, пригоди, фантастика, фентезі, детективи, наука та освіта, любовні романи, дитячі та інші. Є окремий розділ з аудіокнигами української та зарубіжної літератури. Також тут можна звантажити шкільні підручники та енциклопедії. Більшість книжок на сайті – це художня українська та зарубіжна література. Доступні класичні твори, а також книги сучасних авторів.

 

https://javalibre.com.ua/

Завантажити книги безкоштовно, або ж переглядати тексти онлайн можна на JavaLibre. Література українською мовою зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях. Історичні книги, байки, гумор, дитяча література, жіночі романи, казки, наука, поезія, релігія, філософія, фантастика, фентезі доступні читачам.

 

https://chtyvo.org.ua/ - Чтиво

Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Тут тексти зберігаються у різних форматах (на даний час це fb2, epub, txt, htm, rtf, doc, pdf та djvu). Доступне читання безпосередньо з сайту без реєстрації. Однак зареєстровані читачі можуть взяти безпосередню участь у наповненні та вдосконаленні «Чтива». На сайті можна знайти твори у різних жанрах на будь-який смак, є також корисні статті українських авторів.

 

http://poetyka.uazone.net/ - Поетика

Поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.

 

https://www.ae-lib.org.ua/

Бібліотека світової літератури — оригінали та переклади

Немає коментарів:

Дописати коментар