Історичний хронометраж


Міська масова бібліотека була створена в серпні 1954 р. Першою завідувачкою була Грицик М.С. З 1990 р. на посаді завідуючої бібліотекою-філією – Швець З.І.

За перший рік роботи в бібліотеку надійшло 3683 примірники документів. На початок централізації, в грудні 1976 р. книжковий фонд бібліотеки налічував понад 30800 примірників книг. В центрі уваги роботи бібліотеки, починаючи з 1990 р. стали заходи,  націлені на відродження історико-культурної спадщини краю, удосконалення краєзнавчої роботи, пропаганду літератури репресованих та незаслужено забутих письменників. В практиці роботи бібліотеки з’явилися нові ефективні форми масової роботи: дні краєзнавства, історичні та літературні години, діалоги за круглим столом, зустрічі з місцевими літераторами, свято рідної мови та інше. У 2012 році для покращення роботи книгозбірні з центральної районної бібліотеки передано два комп’ютери.

Цього ж року серед міських та селищних бібліотек-філій проводився районний огляд-конкурс «Успіх року» у якому бібліотеку визнано переможцем у номінації «Шляхетність – у сьогодення». У 2016 році бібліотека стала одним із переможців районного етапу обласного конкурсу бібліографічних посібників національно-патріотичної тематики «Незалежній Україні – 25» у номінації «Кращий бібліографічний посібник» за інформаційний буклет «Любе слово моє – Україна».
У 2017 році бібліотечна виставка-подорож «Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщино» була відзначена у номінації «Від краєзнавства до краєлюбства» районного конкурсу на кращу бібліотечну виставку-інсталяцію «Родзинка бібліотечної виставки». У 2020 році бібліотека взяла участь у етнографічному районному конкурсі-виставці «Лялька-мотанка – берегиня роду». Представлена нею лялька-мотанка «Утішниця» отримала відзнаку у номінації «За оригінальність виконання виробу».

2021 року бібліотека також долучилась до загальносистемних заходів, зокрема до проекту «Перевтілення» (в рамках акції «Ювілей святкує книга», де працівники бібліотеки приміряли на себе ролі Оксани із книги Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» та Емми Боварі із роману Гюстава Флобера «Пані Боварі».

У 2019 році бібліотека перейшла в приміщення Будинку культури. Сьогодні вона обслуговує понад 3000 користувачів і видає їм щорічно більше 58500 примірників документів. Бібліотечний фонд – близько 20000 примірників документів. За результатами соціологічного дослідження, проведеного в старій частині міста, підтверджено, що є потреба в реорганізації публічної бібліотеки в бібліотеку нового типу – «Бібліотеку сімейного читання». До реалізації цього ми й прямуємо.

З метою залучення більшої кількості користувачів, осучаснення власної роботи, наближення до реального та потенційного користувача бібліотека створила власну сторінку у соціальній мережі Фейсбук. 



Немає коментарів:

Дописати коментар